WEB Tasarım Hizmeti

İşletmenizin kurumsal kimliğini, web tasarım hizmeti ile en iyi şekilde yansıtmak istemez misiniz?

O zaman doğru yerdesiniz, çünkü Ajans Artlife olarak işletmenizin temel yapı taşlarını belirleyip size özel renk skalasıyla kimliğinizi internet dünyası üzerinde en iyi şekilde yansıtmayı görev biliriz. Web siteniz sanal dünyadaki dükkanınız gibidir, nasıl bir dükkan sahibi mağaza vitrininin şık ve hoş durmasını istiyorsa siteniz de aynen bu imajı yansıtmalıdır. Çoğu internet kullanıcısının tek isteği , bir web sitesinde gezinirken aradığını rahatça bulabilmek. Bu yüzden ziyaret edilen ilk yer “Anasayfa” olacağı için işletmenizle alakalı bilgi ve yapılan işlere kısaca burada yer veririz. “Hakkımızda” ve “İletişim” sayfaları da, ziyaret eden kişinin işletmeniz hakkında kafasında bir fikir oluşmasına ve sizinle bağlantıya geçmesinde büyük rol oynar. Ajans Artlife olarak bizler de üstümüze düşen sorumluluğun farkındayız. Bu yüzden ilk işimiz siteniz için en sağlıklı temelleri atmak ve devamında düzenlenebilirlik açısından uygun ve güvenli bir platform oluşturmak.

Web sitenizi oluşturmaya başlarken bilmek istediğimiz belli başlı konular var, bunlardan bazıları

  • İşletmeniz hangi sektörde hizmet veriyor?
  • Daha önce dijital bir platformda yer aldı mı? 
  • İnternet üzerinden satış yapmak istiyor mu? Yoksa sadece marka bilinirliğine mi önem veriyor?

Bu ve benzeri soruların cevaplarını bulup siteyle ilgili özel görüşlerinizi de aldıktan sonra web sitenizin tasarımıyla alakalı senaryoyu yazıp çizmeye başlarız. Tasarımdan sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta sitenizin iskeleti diye tabir edebileceğimiz “Back-End” kısmıdır. Bu kısım ne kadar düzgün inşa edilirse siteniz o kadar hızlı ve stabil çalışır. Ve siz değerli müşterilerimiz olan internet kullanıcılarına ne kadar iyi bir site deneyimi yaşatabilirsek karşılığında iyi dönüşler alma olasılığınız o kadar yüksek olacaktır. Web Tasarım bölümüyle alakalı az da olsa bir fikir edindiyseniz, Teknik sürecimizi de gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Bu hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız, İletişim formumuzu doldurarak ya da sayfa üzerinde bulunan WhatsApp İkonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Instagram sayfamıza da bir göz atın 🙂

Web sitesinin önemi nedir?

Web sitesi kişi veya kuruluşlara ait olmakla beraber bir markanın veya ürünün tanıtımını sağlayan dijital platforma denir. Sanal dünyada çevrimiçi olmanızı sağlayan bu platform sizi tahmininizden çok kullanıcıya ulaştırır. Web sitelerinin bir çok kullanım amacı bulunmaktadır. Örneğin kurumsal amaçlı tasarlanmış bir web sitesi, O markanın tarihçesinden,verdiği hizmetlerden ve yapmış olduğu işlerden bahsedebilir. Ya da kişisel kullanım için oluşturulmuş bir web sitesi düşünün, yine o kişinin bir konuda yazmış olduğu metinlerden ya da gün içerisinde yapmış olduğu şeylerden bahsedebilir. Amacınız her ne olursa olsun her geçen gün daha fazla talep gören ve hiç durmadan büyümeye devam eden bu dijital platformda sizlerde güzel bir yere sahip olabilirsiniz.

Web tasarım nedir?

Web sitenizin görsel açıdan güzel gözükmesini, işleyiş ve güvenlik bakımından güçlü bir hale gelmesini ve içerik anlamında ise özgün bir hal almasını sağlayan işlemlerin tamamına verilen genel addır. Web tasarım sürecinde düzen, göz ardı edilemez bir faktördür. Bu yüzden site içerisindeki metinlerin gözü yormaması ve dikkat dağıtmaması için belirli bir font ile oluşturulması, bununla beraber sitenin temasına uygun ve işletmenin kimliğini yansıtacak tasarımlarla da güçlendirilmesi gerekir. Aynı zamanda bu düzen içerisinde kullanıcıya aktarılacak bilginin sade anlaşılır bir üslupla yazılması, dolaylamadan kaçınılması gerekir ki ; kullanıcı ziyaret sağladığı süre zarfında sıkılmadan içerikleri okuyup vaktini boşa harcamasın. Sitenin temasını oluşturacak renkler de özenle seçilmelidir ve genellikle tema oluşturulurken kurumsal renklerden yola çıkılır. Ayrıca sayfaların açılma hızını olumsuz etkileyecek gereksiz pluginler de kullanılmamalıdır.

Bu ve bunun gibi daha bir çok teknik kriterde ele alınıp incelenen sitelerin başarıya ulaşma olasılığı çok yüksektir.