Site alırken nelere dikkat edilmeli?

Site alırken nelere dikkat edilmeli?

Sektörde yer edinmiş her farklı kuruluşun kendine özgü bir çalışma şekli ve kendine özgü fiyatlandırma yöntemleri vardır. Size de yaptıkları iş kapsamlı mı, yoksa yüzeysel bir iş olduğu için mi bu kadar uygun bunu sorgulamak kalıyor.
Site hızı, içeriklerin ve sitenin arama motoru optimizasyonu (SEO) uyumlu olup olmadığı, web tasarımı, grafik tasarımı, içerik zenginliği gibi faktörler de site için göz önünde tutmanızın yararlı olacağı noktalardır. Bunlara baştan dikkat etmeniz, sizi gelecekte oluşabilecek eksikliklerden daha kolay kurtaracaktır.

Site güncellemesi ve bakım hizmeti desteği

Site yapım aşaması bittikten sonra ihtiyaç doğrultusunda oluşabilecek yenilikler için size güncelleme ve bakım desteği veriliyor mu? Baştan bilmekle, fiyat kapsamında bu hizmetin de bulunup bulunmadığını sorgulamanızda fayda var. Fiyat kapsamında bulunmuyorsa da makul fiyatlı mı yoksa piyasanın çok üstünde bir meblağ mı verilmiş mutlaka araştırın.

Hosting hizmeti kalitesi

Hosting yani barındırma hizmeti, sitenizde yayınlayacağınız her bilginin aktarıldığı, web sayfanızın diğer yüzüdür.
Hosting için de karşınıza çok farklı fırsatlar ve fiyatlandırma sistemleri çıkacaktır. Unutmayın ki başta da söylediğimiz gibi en baştan her olasılığı düşünmenizde fayda var. Site kurulumu aşaması bittikten çok sonra yaşayacağınız herhangibir sorun için başka bir hosting hizmeti almanız gerekirse bu sizin için ekstra maliyet olacaktır. 
 
Özetle; Kapsamlı bir piyasa taraması hayat kurtarıcı olacak ve ekstra para akışını engelleyecektir. Engellenen bu ekstra maliyetler ile çok daha farklı harcamalar yapabilir ve sitenizi her alanda geliştirebilirsiniz. 
Ayrıca sitenin geçmiş arşivleri mevcut ise bunları kontrol etmek de sizin için belirleyici bir faktör olmalıdır. Alacağınız sitedeki son aylar bazındaki aktiflik, hangi zaman aralıklarında pik ve dip noktalar yaşanmış? Bunlar da sitede aşina olmanız gereken noktalardır.

Hizmetler bölümümüzde mevcut olan web tasarım hizmetine göz atmanızı öneriririz.

Bir cevap yazın