SEO hizmeti alırken nelere dikkat edilmeli?

SEO hizmeti alırken nelere dikkat edilmeli?

seo hizmeti alirken

SEO hizmeti alırken dikkat edilecek pek çok etken bulunmaktadır. Öncelikle alacağınız hizmet neleri kapsıyor bununla ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermekle işe başlamanız çok önemlidir. Hedef kitlenize satış odaklı bir SEO çalışması ya da çok daha yeni bir kitle oluşturma amaçlı bir çalışma yürütmek istiyorsanız işi yapacağınız ajansın veya kişilerin tecrübelerini de mutlaka sorgulayın. 

Anahtar kelimeleri esas alarak, yapılan çalışmaları yürüten ajanslar sektörünüzde sizi çok daha üst sıralara taşıyacaktır.

Peki ajanslar bu işin neresinde derseniz; site trafiğinizi geliştirmek, bunu iyileştirip arama motorlarında görünür hale getirmek, konumlandığınız pazarda gerekli araştırmaları yapmak, sizi sektörünüzde özgünleştirerek öne çıkarmak ajansların görevidir.

Gelin diğer maddeleri ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Seo hizmetinde izlenecek yollar nelerdir mutlaka sorun.

Birlikte iş yaptığınız kişi veya kurumun size hizmet sunarken hangi yol ayrımlarına gideceğini öğrenin. SEO ajansları size belli başlı olanakları verir.

Sektördeki anahtar kelimeler: Konumlandığınız pazardaki sık kullanılan kelimelerin belirlenmesi.

Site içi SEO ve planlama: Sitenizde arama motorlarına uygun gönderiler oluşturma ve bunların güncel stratejiler ile planlamasının yapılması.

Raporlama ve analiz: tıklanma, sitede geçirilen zaman, trafik yoğunluğu gibi tüm işlerin detaylı raporlanması.

SEO çalışması: Mevcut konum veya seçmiş olduğunuz konuma bağlı olarak yerel SEO çalışmalarının yapılması.

Başlıcalar bunlar olmakla birlikte hizmet kapsamı ne kadar genişlerse SEO çalışması için ayırmanız gereken miktar da o kadar artış gösterecektir.

Seo hizmeti almayı sona erdirdiğinizde ne olacak?

Ajansın taahhütlü bir çalışma politikası mı var mutlaka öğrenin. Yani eğer çalışmaları artık birlikte yönetmek istemezseniz tazminat ödemeniz gerekecek mi sormalısınız. Bunun dışında da sözleşmenize ek maddeler koyacaksanız ek maddeleri iş öncesinde belirleyin.

Portfolyo incelemesi yapın.

Nedir portfolyo? Muhatabınız olan kurum veya kuruluşun daha önceki çalışmalarına istinaden göstermiş olduğu başarı skalasıdır. Önceki müşteri datası hizmetlerinden memnun kalmış mı, yapılan iş tamamlanmış mı araştırmanızda fayda var.

Seo hizmeti analiz detayları neler?

Ajansın yapmış olduğu çalışmaların sonucunu sorgulayın. Bazı metrikleri öğrenin ve öğrendiklerinizi göz önünde tutarak kapsamlı bir teftiş yapın. İşte bu metriklerden birkaç örnek; Anahtar kelimeler, organik trafik, sayfada kalma oranı, mobil trafik, sayfayı hemen terk etme yüzdesi gibi.

Ekibimizin seo hizmeti çalışmaları için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın